еМагазин

Tag : Галетановски

ЖИВОТ

Директорот на Зоолошката градина, Ѓорѓи Галетановски позитивен на Ковид-19

Редакција
Директорот на скопската Зоолошка градина, Ѓорѓи Галетановски на својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на Ковид-19. „Другари, почитував мерки, пазев колку можам, но по...