еМагазин

Tag : „Gamblin’ Man“

Забава

Новиот бенд „The Mole Pack“ ќе го промовира албумот „Gamblin’ Man“ во недела во „ЧЕ“

Редакција
Новиот бенд на македонската музичка сцена „The Mole Pack“ ќе промовира албум на 19 август (недела) во кафе-бар ЧЕ. Албумот „Gamblin’ Man” е составен од...