еМагазин
Image default
Забава

Новиот бенд „The Mole Pack“ ќе го промовира албумот „Gamblin’ Man“ во недела во „ЧЕ“

Новиот бенд на македонската музичка сцена „The Mole Pack“ ќе промовира албум на 19 август (недела) во кафе-бар ЧЕ.

Албумот „Gamblin’ Man” е составен од девет песни кои се инспирирани од блуз-рок музиката на доцните 60-ти години, но и под влијание на soul, funk и кантри.

„Доколку ви се допаѓа музиката на овој ново-создаден македонски блуз-рок бенд, кој внесува свеж здив на нашата сцена, може да си заминете дома и со ЦД“, се вели во поканата на бендот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Екипата на „Медена земја“ со впечатоци: Оскарите ни се случуваа секој ден во Лос Анџелес

Редакција

Одлука на Академијата: Актерот Вил Смит доби забрана да присуствува на доделување на Оскарите во следните 10 години

Редакција

(Видео) По долга битка со ракот почина пејачката Оливија Њутн-Џон, ѕвездата на култниот филм „Брилјантин“

Редакција