еМагазин

Tag : Гана

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина млад скопјанец заразен со маларија

Редакција
Триесет и петгодишен скопјанец, кој се заразил со маларија најверојатно на службен пат во Гана, бил примен во крајно тешка здравствена состојба на Универзитетската клиника...