еМагазин

Tag : Гаспром

Бизнис ТОП СТОРИИ

Обезбеден е природен гас до крајот на месецов, на маса се повеќе опции за снабдување на индустријата по 1 мај

Редакција
Обезбеден е природен гас до 15 април, кога завршува грејната сезона во Скопје, а од страна на Макпетрол сме известени дека има договорени и веќе...