еМагазин

Tag : Гдањск

Свет

(Видео) Градоначалникот на Гдањск избоден до смрт на добротворен концерт

Редакција
Градоначалникот на полскиот град Гдањск, Павел Адамович денеска почина откако вчера повеќепати беше прободен во градите на сцената на добротворен концерт пред илјадници гледачи. Убиецот...