еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Градоначалникот на Гдањск избоден до смрт на добротворен концерт

Градоначалникот на полскиот град Гдањск, Павел Адамович денеска почина откако вчера повеќепати беше прободен во градите на сцената на добротворен концерт пред илјадници гледачи.

Убиецот по убиството гордо со кренат нож во рацете и отпоздравуваше на публиката.

Видео/Фото:Youtube/CGTN/Fox news

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Џулијан Асанж предмет на софистицирана шпионска операција

Редакција

Смртниот биланс од земјотресот во Индонезија се искачи на 142 лица

Редакција

(Видео) Путин за Божиќ беше на литургија, па пукаше од топ

Никола Осило