еМагазин

Tag : Георги Видев

Македонија

Загинатиот возач во денешната сообраќајка во Бугарија не е македонски државјанин

Редакција
Возачот на камион кој утрово загина во сообраќајна несреќа на автопатот Тракија во Бугарија, не е македонски државјанин, јави дописникот на МИА од Софија. Портпаролот...