еМагазин

Tag : ГИМ

Бизнис ТОП СТОРИИ

Објавена понуда за преземање: Градежниот институт Македонија сака да купи 63.992 акции од Фабрика Карпош за 489.000 евра

Редакција
Градежниот институт Македонија АД Скопје ја објави понудата за преземање на 63.992 обични акции од Фабриката Карпош по цена од 470 денари за акција. Станува...