еМагазин

Tag : гинеколошка ординација

Македонија ТОП СТОРИИ

Докторка вработена во струшката болница прегледувала пациенти дома, инспекторите предлагаат одземање на нејзината лиценца

Редакција
По налог од директорот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) и по добиени сознанија дека во специјалистичка ординација по гинекологија и акушерство во Струга...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вонреден инспекциски надзор во објект во Струга за кој има сомнение за нелегална гинеколошка ординација

Редакција
Инспектори од Државниот здравствен и санитарен инспекторат (ДЗСИ) вршат вонредени инспекциски надзор во објект во Струга за кој има сомнение дека е нелегална гинеколошка ординација....