еМагазин

Tag : глава по жител

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Македонија на 18 место во светот по испиено кафе на жител годишно

Редакција
Страницата „World of Statistics“ на социјалната мрежа Х (поранешен Твитер) објави листа на земји во кои се трошат најмногу килограми кафе по глава на жител...