еМагазин

Tag : Главниот кризен штаб

Македонија

Ќе биде ли задолжителна вакцинацијата за вработените во јавниот сектор: Денеска заседава Главниот кризен штаб

Редакција
За новите предлог-мерки на Комисијата за заразни болести за невакцинираните вработени во јавниот сектор и здравствените работници, како што најави министерот за здравство Венко Филипче,...