еМагазин

Tag : Глорија Гејнор

Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Пејачката Глорија Гејнор со песната „Ќе преживеам“ ја шири пораката за миење на рацете

Редакција
Американската пејачка Глорија Гејнор (76), позната по мега хитот “I Will Survive“ (Ќе преживеам“), со стиховите од оваа песна ја шири пораката за миење раце,...