еМагазин

Tag : ГОБ

Македонија ТОП СТОРИИ

Секој ден, бројката на новопримени пациенти во ГОБ „8 Септември“ не е под 20

Редакција
Министерство за здравство информира дека на Инфективната клиника во изминативе 24 часа се примени седум пациенти. „Вкупно се хоспитализирани 95 пациенти. На кислородна поддршка се...