еМагазин

Tag : Голем Град

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

„Никаде на Балканот не сум видел ваква егзотика“, вели светскиот туристички блогер Дацешин за Островот на змиите

Редакција
„Никаде на Балканот не сум видел ваква егзотика, ваква недопрена природа. Навистина можете да доживеете глетки од Национална географија. Еден потполно нов животински и растителен...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонците несвесни за убавината на земјата: Голем Град вистинска реткост

Редакција
Голем Град или Змиски Остров е остров во Преспанското Езеро и е најголем остров во земјава. Има елипсовидна форма со должина од 750 м, а...