еМагазин

Tag : италијански јазик

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Зошто да се изучува италијанскиот јазик? – настан во рамките на Неделата на италијанскиот јазик

Редакција
На 19.10.2018 година, љубителите и изучувачите на италијанскиот јазик имаа можност да бидат дел од настанот одржан во рамките на Неделата на италијанскиот јазик организиран...