еМагазин

Tag : Кадрифаково

Бизнис ТОП СТОРИИ

Поради голема материјална штета на патарината Кадрифаково во која удри камион, се пролонгира нејзиното пуштање во употреба

Редакција
Една наплатна кабина е целосно оштетена, две соседни делумно, а уништена е и опрема на наплатната станица Кадрифаково во изградба на автопатот Штип-Миладиновци во сообраќајната...