еМагазин

Tag : калинки

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Убава вест: Валандовското средно училиште ќе производува сок од калинки

Редакција
Учениците и професорите од валандовското средно училиште „Гоце Делчев“ од оваа учебна година почнаа со најавеното производство на сок од калинки, кое ќе стане редовно...