еМагазин

Tag : Калоѓера

Македонија ТОП СТОРИИ

Јотова шири историски невистини, Калоѓера ja “подбра“ бугарската потпреседателка

Редакција
Горан Калоѓера, хрватскиот македонист и надворешен член на МАНУ, во Фејсбук статус побара реакција од Академијата, Институт за македонска литература, Институт за македонски јазик и...