еМагазин

Tag : Камењане

Бизнис

Во тетовско Камењане почна со работа фабрика за производство на бакарни жици и цевки

Редакција
Со пригодна свеченост беше означен почетокот на работа на фабрика за производство на чист бакар, бакарни жици и бакарни цевки во тетовско Камењане, на која...