еМагазин

Tag : карате-лига

Спорт ТОП СТОРИИ

Бронзен медал за Петар Заборски од „Макпетрол“ на светската карате лига

Редакција
Петар Заборски од карате клубот „Макпетрол“ се пласира на третата позиција на исклучително силниот турнир од Светската Карате 1 серија во Ларнака. Претставникот на скопската...