еМагазин

Tag : карков

Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Граната експлодира покрај луѓе кои чекаат ред во супермаркет во Карков

Редакција
Граната експлодира покрај луѓе кои чекаат ред во супермаркет во Карков, пренесува Nexta TV. #Kharkiv: A #Russian shell explodes next to people who are standing...