еМагазин

Tag : Карлос Госн

Свет ТОП СТОРИИ

Поради финансиски малверзации уапсен претседателот на Нисан Моторс, Карлос Госн

Редакција
Претседателот на јапонскиот произведувач на автомобили „Нисан Моторс“, Карлос Госн e уапсен поради финансиски малверзации, јави Би-Би-Си. Компанијата соопшти дека интерната истрага покажала дека челникот...