еМагазин

Tag : Каталин Новак

Македонија ТОП СТОРИИ

Унгарската претседателка Новак без коментар за азилот на поранешниот премиер Груевски

Редакција
Претседателката на Унгарија, Каталин Новак, на заедничката прес-конференција во Скопје со нејзиниот домаќин шефот на државата, Стево Пендаровски не сакаше да коментира за азилот доделен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Неправедно е што Македонија мора да трпи одлагања, изјави унгарската претседателка Новак

Редакција
Членството на Македонија во ЕУ сметаме дека има важна и клучна улога за стабилноста на регионот на Западен Балкан и стабилност на цела Европа, порача...