еМагазин

Tag : Катарина Лука

ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Македонка од Шведска со уникатни парчиња го освојува модниот свет

Редакција
Катарина Лука е името на нашата модна дизајнерка која стои зад брендот „Kali Rose“. Таа има 32 години и живее во Шведска, а нејзината нова...