еМагазин

Tag : катедрала

Свет

(ВИДЕО) Катедралата Нотр-Дам е спасена, пожарот не бил подметнат

Редакција
Во раните утрински часови пожарот во катедралата Нотр-Дам во Париз е ставен под контрола. Во пожарот како што пренесуваат француските медиуми, еден пожарникар е тешко повреден....