еМагазин

Tag : Катерина Сакеларопулу

ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) Пендаровски во историска посета на Грција: Како го пречекаа и за што разговараше со претседателката Сакеларопулу

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски денеска во Атина оствари тет-а-тет средба со претседателката на Хеленската Република, Катерина Сакеларопулу, по што се одржа и пленарен состанок на делегациите...