еМагазин

Tag : Кедра

Бизнис ТОП СТОРИИ

Српската „Кедра“ го доби мултимилионскиот тендер на ЕЛЕМ за набавка на резервни делови за РЕК Битола

Редакција
АД „Електрани на Македонија“ (ЕЛЕМ) по распишаниот тендер за набавка на резервни делови и опрема за парна турбина за ПЕ Термоелектрани, РЕК Битола склучи договор...