еМагазин

Tag : Кембриџ аналитика

Свет

„Фејсбук“ согласен да плати рекордна казна од пет милијарди долари

Редакција
Од Фејсбук соопштија дека се согласиле да ја платат казната од пет милијарди долари во врска со скандалот околу компанијата Кембриџ аналитика. Тоа е најголемата...