еМагазин

Tag : кентаур

Свет ТОП СТОРИИ

Што е познато за новата варијанта на омикрон „кентаур“ која од Индија се прошири во 10 земји

Редакција
„Кентаур“ или варијантата БА. 2.75 е брзо-ширечка варијанта на омикрон која се појави во Индија, а потоа се прошири во 10 држави, клучувајќи ги Обединетото...