еМагазин

Tag : кибер безбедност

Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се формира Агенција за дигитализација, една од целите ќе биде сајбер безбедноста

Редакција
Министерот за информатичко општество и администрација Азир Алиу на денешната прес-конференција во Владата информира дека за период од една година ќе биде завршен процесот за...