еМагазин

Tag : Агенција

Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Партнер“ го доби тендерот на УЈП за привремени вработувања вреден 406.000 евра

Редакција
Министерството за финансии – Управа за јавни приходи по распишаниот тендер за набавка на услуги за привремени вработувања склучи договор со приватната агенција за вработување...
БЕНЧМАРК

Инфо деновите за мерка 3 од ИПАРД-програмата 2014-2020 продолжуваат во Прилеп, Тетово, Кичево и Скопје

Редакција
По посетата на Ранковце, Свети Николе и Струмица, ИПАРД инфо караванот продолжува во следните градови: Прилеп, Тетово, Кичево и Скопје. Средбата со заинтересираните граѓани во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

МИА слави 21 година

Редакција
„Едно лице почина, 17 се повредени во земјотресот во Србија“ е насловот на првата вест што МИА (Медиумската информативна агенција) ја емитуваше на 30 септември...
Бизнис

Струмичката „Атлантис“ го доби тендерот на КХВ за резервација и набавка на авиобилети вреден 19.000 евра

Никола Осило
Комисијата за хартии од вредност по распишаниот тендер за избор на правно лице за резервација и набавка на авиобилети склучи договор со друштвото за туризам...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата „Мотиви“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за привремени вработувања вреден 1,8 милиони евра

Никола Осило
ЈП „Комунална хигиена“ Скопје по распишаниот тендер за ангажирање на агенција за привремени вработувања склучи договор со приватната агенција за вработување „Мотиви“ Скопје. Вредноста на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Еролд Муслиу – првиот разузнавач што не и по ќеф на ДУИ?

Никола Осило
Иако е прв Албанец во историјата на државата кој е назначен за директор на Агенцијата за разузнавање, ДУИ денес изрази вознемиреност и загриженост што претседателот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Декра Арбеит“ го доби тендерот на ЈСП за ангажирање агенција за вработување вреден 122.000 евра

Никола Осило
Јавното сообраќајно претпријатие Скопје по распишаниот тендер за ангажирање на приватна агенција за вработувања за ЈСП Скопје и ЈСП ТУРС склучи договор со приватната агенција...
Македонија ТОП СТОРИИ

Спасовски и Ременски се судрија околу надлежностите на Агенцијата за национална безбедност

Никола Осило
Се уште тече седницата на собраниската Комисија за одбрана и безбедност на која од вкупно 91, досега беа разгледани 40 – тина амандмани поднесени за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Контакт бизнис“ го доби тендерот за привремени вработувања во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги вреден 253.000 евра

Никола Осило
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги по распишаниот тендер за набавка на услуга од приватна агенција за вработување склучи договор со приватната агенција за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Кокра е арт-1“ од село Порој го доби тендерот на Агенцијата за стоковни резерви за набавка на јачмен вреден 421.000 евра

Никола Осило
Агенција за стоковни резерви по распишаниот тендер за обновување на јачмен за сточна храна склучи договор со друштвото за производство, транспорт трговија и угостителски услуги...