еМагазин

Tag : јубилеј

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Одбележан 20-годишниот јубилеј на „Zan Mitrev Clinic“: „И најголемиот бизнисмен и социјалниот случај добиваат иста услуга“

Редакција
„Се надевам дека добро се забавувате, мило ми е што гледам многу драги луѓе. Ако не се ваквите настани нема да се видиме, а јас...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Голем јубилеј на Клиника „Жан Митрев“: „Дваесет години воведуваме повисоки стандарди во македонското здравство“

Редакција
Над 1,5 милиони интервенции, прегледи и успешни операции се извршени во изминативе дваесет години во Клиниката „Жан Митрев“, која денеска преку повеќе активности одбележува значаен...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Центро Унион прослави јубилеј: 30 години трговија за најдобрите

Редакција
Една од најстарите македонски фирми, Центро Унион, синоќа во хотел Мериот во Скопје, прослави 30 години постоење. Центро Унион е приказна за македонски семеен бизнис,...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Видео) Дваесет години Клиника „Жан Митрев“: Како почна новата ера во македонската кардиоваскуларна хирургија

Редакција
Први март 2020 година е датумот на кој „Zan Mitrev Clinic“ ќе го одбележи својот 20-годишен јубилеј. По тој повод, токму на 1 март во хотелот...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Галерија) Многу емоции и убавина на завршниот концерт на „Танец“ во МНТ

Редакција
„Танец“ ја заокружи прославата на 70-годишниот јубилеј со концерт во МНТ, на кој дадоа се од себе за во најдобро светло да се претстават пред...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

Новогодишен концерт и нова монографија за свеченото заокружување на јубилејната година на „Танец“

Редакција
Денеска, со почеток во 20 часот во Македонскиот народен театар, свечено, со голем новогодишен концерт, Ансамблот Танец ќе ја затвори јубилејната 70-та година од своето...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Јубилејна „10/22“ колекција на Росица Мршиќ

Редакција
Модната дизајнерка Росица Мршиќ ја претстави својата колекција “10/22“ со која обележува 10 години постоење на брендот и 22 континуирано создадени сезонски колекции.  Колекцијата претставува...
Убава приказна

Издавачката куќа ТРИ одбележува 20 години

Редакција
Овој месец издавачката куќа ТРИ одбележува значаен јубилеј – 20 години присуство на издавачката сцена во Македонија. Во текот на целиот месец тие имаат многу...
Бизнис

За десетгодишниот јубилеј ТАВ ќе инвестира 10 милиони евра во проширување на аеродромите во земјава

Никола Осило
Со четири пати зголемен број патници на аеродромите во Скопје и во Охрид холдингот ТАВ аеродроми и планови за нови инвестииции ги одбележува првите десет...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Компанијата ПерпетууМобиле прослави 25 години постоење

Редакција
Во пријатна атмосфера и одличен амбиент компанијата ПерпетууМобиле го прослави своето јубилејно 25 годишно постоење. На настанот беа присутни поголем дел од нивните клиенти и...