еМагазин

Tag : Пелистерка

Бизнис

„Пелистерка“ оствари добивка од 4,8 милиони денари

Никола Осило
„Пелистерка“ АД Скопје во текот на минатата година оствари добивка од 4,8 милиони денари, што е зголемување во однос на претходната година кога компанијата имала
БАШ НИ Е ЌЕФ

(ВИДЕО) Пелистерка ја промовираше првата македонска реклама на знаковен јазик

Редакција
Македонската компанија Пелистерка ја промовираше првата македонска реклама истолкувана на знаковен јазик. Станува збор за постоечката рекламна порака преку која нашата компанија информира зошто газираната
Бизнис

„Пелистерка“ оствари добивка од 1,9 милиони денари за девет месеци

Никола Осило
„Пелистерка“ АД во периодот јануари-септември оствари добивка од 1,9 милиони денари, што е намалување во однос на истиот период минатата година кога добивката на компанијата