еМагазин

Tag : компанија

Убава приказна

„Костал Македонија“ доби признание од Стопанска комора, за придонес во домашната економија

Редакција
„Костал Македонија“ ДООЕЛ – Охрид, која започна со работа во 2016 година во дел од поранешниот индустриски комплекс на „ЕМО“ – Охрид, е еден успешен
БАШ НИ Е ЌЕФ

Признание за „Витаминка“ за општествена одговорност и промоција на семејните вредности

Редакција
Компанијара „Витаминка“ од Владата доби признание за општествена одговорност и промоција на семејните вредности, за воведување на скратеното работно време за родителите кои се враќаат
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

(Фото) Да купиме акции од ученичка компанија од Берово, за да ги брендираат локалните малешевски производи

Редакција
Градоначалникот на Општина Берово, Звонко Пекевски, ја купи првата акција од ученичката компанија на средношколците од ОСУ „Ацо Русковски„ од Берово, со вредност од 1.000
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Фитофарм“е првата фармацевтска компанија која ќе им даде дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно

Редакција
Фармацевтската компанија „Фитофарм“ од денеска со дополнителни бенефиции за своите вработени по завршување на отсуството од работа поради бременост, раѓање и родителство. Сите вработени кои
Бизнис

Лотарија на Македонија лани со намалена добивка

Редакција
Лотарија на Македонија АД Скопје преку Македонската берза соопшти дека минатата година остварила добивка по оданочување од 7.297.593 денари. Претходната година, истиот период, добивката на компанијата
Бизнис

Ќе расте цената на закуп на деловен простор во Скопје

Редакција
Новите проекти кои се очекуваат во 2019 година ќе ја зголемат вкупната понуда на канцелариски простор за речиси десет отсто (за 24.000 метри квадратни), но
Македонија

Скопскиот аеродром пуштен за сообраќај откако авион пред полетување заглавил во нанос од снег

Редакција
Скопскиот аеродром од 22:45 часот синоќа беше затворен за сообраќај, откако воздухоплов на компанијата „Германија“  тип Ербас 321 со околу 200 патници, пред полетување за
Бизнис ТОП СТОРИИ

Визер ќе продолжи да лета од Македонија

Редакција
Нискобуџетната авкиокомпанија Визер беше избрана на јавниот повик за авиосообраќање во Република Македонија, кој, како што информираше на прес-конференција министерот за траспорт и врски Горан
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Семејната компанија „Завар“ прослави 30 години постоење: Кога од иноксот создавате уметност

Редакција
Македонската семејна компанија за заварување и производство на производи од инокс „Завар“ прослави 30 години постоење. Најголемиот успех на оваа компанија е што стана лидер
ЧИСТА ОКОЛИНА

Цементарница УСЈЕ ги отвора вратите за граѓаните за да се запознаат со работата

Редакција
Цементарница УСЈЕ АД Скопје е компанија која од 2011 година има Интегрирана А еколошка дозвола со оперативен план од Министерството за животна средина и просторно