еМагазин

Tag : кибер напади

Бизнис ТОП СТОРИИ

Kибернападите годинава ќе ја чинат глобалната економија 9,5 трилиони американски долари

Редакција
Според одредени анализи, годинава кибернападите ќе ја чинат глобалната економија 9,5 трилиони американски долари, а во наредните две години загубата би се зголемувала со стапка...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонија под закани за кибер напади, МНР било цел на обид и пред ескалацијата во Украина

Редакција
Целата држава го подигна нивото на заштита на највисоко можно поради нападот врз Украина, а во престојниот период се очекува и зголемување на заканите од...