еМагазин

Tag : кибер заштита

Македонија ТОП СТОРИИ

Владата со сет итни мерки ќе ја подобрува сајбер безбедноста на институциите

Редакција
Владата на денешната седница на предлог на вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска усвои сет мерки за подобрување на безбедноста на информациските...