еМагазин

Tag : киднапирано

Локално ТОП СТОРИИ

Ја замолиле осомничената да го причува бебето додека да купат за јадење: Детали од Обвинителството за киднапирањето во ГТЦ

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишна скопјанка осомничена за кривично дело – Грабнување според член 141...
Локално ТОП СТОРИИ

Бебе киднапирано во ГТЦ, приведена сторителката

Редакција
Полициски службеници од СВР Скопје денеска ја лишија од слобода С.С. од Скопје, набрзо по добиена пријава околу 11.30 часот дека одземала бебе од Ѓ.М.,...