еМагазин

Tag : кинематографија

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Македонската кинематографија дел од престижниот Кански филмски фестивал и филмскиот маркет

Редакција
По паузата од една година, Агенцијата за филм повторно е присутна на физичкото издание на филмскиот маркет во Кан, каде со свој промотивен штанд континуирано...