еМагазин

Tag : Кипријан

Балкан ТОП СТОРИИ

Една поинаква приказна од железничката трагедија во Грција за момчето Кипријан од Кипар

Редакција
Во железничката несреќа која на 1 март се случи во Грција и во која загинаа 57 лица, долго време медиумите пренесуваа приказни како за преживеаните,...