еМагазин

Tag : Киријакос Мицотакси

Балкан ТОП СТОРИИ

Очекуваме наскоро да бидат свикани меѓувладините конференции со Северна Македонија и Албанија, изјави Мицотакис на средбата со Петков

Редакција
Очекуваме наскоро да бидат свикани првите меѓувладини конференции на Европската Унија со Северна Македонија и Албанија, изјави денеска во Софија грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на...