еМагазин

Tag : Клуб Ванчо Михајлов

Македонија

Комисијата за спречување на дискриминација направи увид во бугарскиот клуб во Битола

Редакција
Комисијата за заштита и спречување на дискриминација денеска влезе во бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов во Битола. Весна Бендевска, член на Комисијата и екс-пратеничка од редовите...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Опожарена влезната врата на бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола

Редакција
Влезната врата и написот на бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола, утрово се опожарени. Полицијата врши увид, а сторителите се уште не се познати. Отворањето...