еМагазин

Tag : коалциони

Македонија

Состанок на Заев во Владата со лидерите на коалициските партнери

Редакција
Координативен состанок се одржува попладнево во Владата меѓу премиерот во оставка Зоран Заев и лидерите на партиите, кои се дел од владејачката коалиција. Како што...