еМагазин

Tag : Кобилица

ЖИВОТ

(Фото) Двајца планинари од Скопје, спасени над село Вешала во близина на границата со Косово

Редакција
Денеска околу 15 часот, Екипа за брз одговор за спасување на планина од Подрачното одделение за заштита и спасување Тетово со претставници од Дирекцијата за...