еМагазин

Tag : кока

Свет

САД загрижени поради зголемената продукција на кока во Колумбија

Редакција
Американскиот државен секретар Мајк Помпео синоќа изјави дека САД се многу загрижени поради зголеменото производство на кока во Колумбија. Тој наведе дека САД ќе работат...