еМагазин

Tag : кокс

Бизнис ТОП СТОРИИ

Увозните цени за кокс и рафинирани нафтени производи зголемени за 71,4%

Редакција
Државниот завод за статистика соопшти дека во септември 2022 година, увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи се пониски за 2,1 отсто на...