еМагазин

Tag : Комисијата за избори и именувања

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за претседателката на Комисијата за избори и именувања

Редакција
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе барање за интерпелација на претседателката на Комисијата за избори и именувања, Марија Георгиевска од СДСМ. Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио...