еМагазин

Tag : Конфи Ангел

Бизнис ТОП СТОРИИ

Прилепски „Конфи Ангел“ почна да произведува заштитни маски и скафандери

Редакција
Македонско-британска компанија од Прилеп „Конфи Ангел“ произведува два типа заштитни маски, почна со скафандери, а за две недели со нова машина и медицински сертифицирани маски...