еМагазин

Tag : контролор

Локално

Контролор на ЈСП завршил во болница откако побарал билет

Редакција
На 10.03.2019 околу 13.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автобуска постојка на булевар „Партизански oдреди“, при излегување од автобус на ЈСП, М.Џ.(32)...
Локално

Контролор на ЈСП навредувал и физички нападнал патник

Редакција
На 09.09.2018 година во 11.00 часот во Полициската станица Драчево, Г.М.(56) од село Марино, скопско, пријавил дека истиот ден во 07.20 часот во автобус на...