еМагазин

Tag : копање

Македонија ТОП СТОРИИ

Вработени во МЖ Транспорт “копале“ криптовалути на работно место, биле пријавени поради зголемена потрошувачка на струја во нивната канцеларија

Редакција
Министерството за внатрешни работи вчера уапсило две лица, вработени во МЖ Транспорт, поради злоупотреба на службена положба и овластување. Двете лица биле приведени по претходна...